Jūs esat apmeklējis mājas lapas versiju lietuviešu valodā. Lapu iespējams skatīt arī latviešu valodā
  1. Alpinizmo įranga
  2. Katės

Katės

Katės – tai reikalingas elementas saugam judėjimui apledėjusiais ir snieguotais paviršiais, būdas, kaip galima pereiti ledynus, lipti ant sniego pusnių arba laipioti užšalusiais kriokliais ar apledėjusiomis uolomis. Dėka šiuolaikinių dizainų ir gaminimo technologijų, dabartinės katės yra daug lengvesnės bei galingesnės.

Laikas nesiliauja, todėl ir kates pritaikytos tam tikriems veiklos rūšiams. Lengvosios katės tiks kasdieniniams žieminiams pasivaikščiojimams; labiau tradicinės katės padės įveikti kelionę per snieguotas ir ledines apylinkes, ir bus naudingos net kalnuose ar techniniose žygiuose, į kurius taip pat su savimi imsite savo ledkirtį. O iš techninių kačių, skirtų įveikti užšalusius krioklius arba kombinuotus ledo-uolų maršrutus, šiandien prieinami žymiai patobulinti modeliai.

Jūsų saugumui bei kokybiškam atlikimui būtina užtikrinti, kad jūsų batai ir katės bus suderinami. Batų tipas parodys, kokių rūšių apkaustus galite naudoti. Pavyzdžiui, ultralight strap-on varianto katės atitiks ultralight žygio batus, tačiau jie nebus tinkami alpinizmui arba ledynams; o katės, pritvirtintos prie elastinių padų, bus mažiau saugos už tų, kurios sujungtos su batais kietais padais.

Prieš sandėliuojate kates savo spinte, rekomenduojame įsitikinti, ar jos sausos. Po sezono pabaigos rekomenduojama kates padengti plonu aliejaus sluoksniu arba vandeniui atspario priežiūros produkto sluoksniu, pavyzdžiui, WD-40.

Pas mus galite įsigyti Petzl pagamintas technines ir klasikines kates, su arba be griovelių. Pasiruoškite pereiti ledynus, pusnius ir uolas kartu su parduotuvėmis "Gandrs".

Kvartyti pagal:
pridėjimo datos mažėjanti
  • pridėjimo datos didėjanti
  • pridėjimo datos mažėjanti
  • kainos didėjanti
  • kainos mažėjanti
  • vardo didėjanti
  • vardo mažėjanti